Regulamin 2019 C&R

 

Zezwolenie niniejsze uprawnia do dokonywania amatorskiego połowu ryb na wodach użytkowanych przez Małopolski Związek Wędkarski, zgodnie z załączonym wykazem wód udostępnionych do amatorskiego połowu ryb stanowiącą integralną część zezwolenia.
Zezwolenie zabezpieczone hologramem dla osób poniżej 14 roku życia, osoba ta może wędkować pod warunkiem opiekuna z kartą wędkarską.
Zezwolenie jest bezpłatne i obowiązuje całkowity zakaz zabierania ryb.
Osoby naruszające w/w zapis grozi całkowita utrata zezwolenia i zakaz sprzedaży zezwolenia w przyszłości.

Warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb reguluje,

Ustawa o Rybactwie Śródlądowym z 18.04.1985r. z późniejszymi zmianami oraz przepisy wydane na jej podstawie
Zezwolenie na amatorski połów ryb na wodach udostępnionych do połowu przez Zarząd MZW w Wieliczce w 2019r wydane na podstawie art.7 ust 2a ustawy z dnia 18.04.1985r. o rybactwie śródlądowym, a przyjęte uchwałą zarządu MZW w Wieliczce nr 3/XII/2018 z dnia 18.12.2018r.

Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb MZW.

MZW zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w ciągu roku do niniejszego zezwolenia bez prawa do odszkodowania w razie zaistnienia przyczyn od niego niezależnych. Ze zmianami można zapoznać się na stronie http://wedkarstwo-malopolska.pl/
Nabycie zezwolenia jest równoznaczne z akceptacją powyższych warunków.

Podstawowe warunki dokonywania amatorskiego połowu ryb.
Rodzaje wód i przynęt określa załącznik nr 1. do niniejszego zezwolenia. Wody niewymienione w załączniku nr.1 nie są udostępnione do amatorskiego połowu ryb.
Na wodach użytkowanych przez MZW obowiązuje rejestr połowu ryb tabela nr.1. Rejestr ten musi być prowadzony zgodnie z instrukcją prowadzenia rejestru połowu ryb.
Przeznaczone na przynętę ryby przechowujemy tylko i wyłącznie w regulaminowych siatkach lub sadzyku (z wyłączeniem spinningu, muchy i metody pod lodowej). Na zbiornikach obowiązuje strefa ciszy. Każdy wędkarz ma prawo i obowiązek kontroli drugiego wędkarza w razie widocznego łamania regulaminu.


Zabrania się:
-całkowity zakaz zabierania ryb na wszystkich zbiornikach MZW.
-połowu na dwie wędki na zbiornikach: Lednica, Park Mickiewicza.
-połowu na żywą i martwą rybkę oraz jej części od 01.01.2019 do 31.05.2019 włącznie.
-połowu na żywą i martwą rybkę oraz jej części na zbiorniku Park Mickiewicza, „Lin” w Gdowie, i Bonarka.
-używania drewnianych podpórek.
-połowu przy użyciu kuszy.
-budowy pomostów.
-używania sprzętu pływającego.
-przywożenia śmieci z zewnątrz.
-wędkowania po zarybieniu przez 48 godz.
-połowu w tarliskach.
-wstępu na wyspy.
-połowu od strony alejki do spustu wody i ulicy na zbiorniku Park Mickiewicza.
-parkowania pojazdów w bezpośrednim sąsiedztwie wody minimum 10 metrów (nie dotyczy parkingów i dróg oraz osób prowadzących czynności kontrolne, prace -gospodarcze zlecone przez użytkownika i zarybiania).

Zezwala się:
-na rozbijanie namiotów, przyczep campingowych i ‘’Camperów” tylko podczas wędkowania.


Obowiązki:
-posiadanie wypychacza na stanowisku
-posiadanie podbieraka na stanowisku
-zamykanie szlabanów na Grabówkach oraz wjazdu na cypel Brzegi
-sprzątanie na stanowisku w promieniu 10m przed i po skończonym łowieniu (opakowania po zanęcie, szklane i metalowe) nie stosowanie się grozi utratą zezwolenia
Warunkiem otrzymania zezwolenia w 2020 roku jest zwrot zezwolenia za 2019 rok. Nie przestrzeganie warunków zezwolenia przez osobę dokonującą amatorskiego połowu ryb stanowi naruszenie ustawy o Rybactwie Śródlądowym. Nie przestrzeganie ustaleń zawartych w regulaminie grozi utrata zezwolenia bez odszkodowania oraz odmowy wydania nowego zezwolenia. MZW nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne wypadki w czasie wędkowania. Osobie posiadającej zezwolenie na amatorski połów ryb wędką i naruszającej jej warunki osoby upoważnione do kontroli mogą odebrać zezwolenie za potwierdzeniem.

Załącznik nr 1.
Instrukcja prowadzenia rejestru połowu ryb:
Przed przystąpieniem do połowu ryb należy wypełnić długopisem w rejestrze kolumny: data połowu, dzień, miesiąc i symbol łowiska. Symbol łowiska znajduje się w wykazie wód. Po godzinie 0000 w przypadku dokonywania dalszego połowu ryb należy dokonać wpisu nowej daty połowu.


Wody nizinne przynęty naturalne i sztuczne. Wykaz wód udostępnionych do amatorskiego połowu ryb wraz z symbolami łowisk i dozwolonymi przynętami na wodach użytkowanych przez MAŁOPOLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI.
Symbol łowiska:
GD - zbiornik „Lin” w Gdowie,
BR - zbiornik Brzegi,
GR - zbiornik Grabówki(Duży i Mały staw),
LE – zbiornik Lednica,
PR – zbiornik Park Mickiewicza,
BO - zbiornik Bonarka,
SZ - zbiornik Szlachetny.

Małopolski Związek Wędkarski

ul. Adama Mickiewicza 8, 32-020 Wieliczka

KRS 0000435155, REGON 122672038, NIP 6832080142

NR. KONTA BANK SPÓŁDZIELCZY W WIELICZCE

39 86190006 0010 0200 9377 0001

Prezes - tel.515674543, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Skarbnik- tel.606157503, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Komendant SSR - tel.606755931, 
Gospodarz - tel.535091136
Strona internetowa e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Początek strony

CHCEMY BY WODY BYŁY PEŁNE ŻYCIA.